Menu
Klubnyt 11. januar kl. 19:13
ORDINÆR GENERALFORSAMLING I FLEMLØSE BOLDKLUB Mød op til den årlige generalforsamling i Flemløse Boldklub

Nyt fra DBU Fyn

Seneste nyheder

  • Klubnyt
    ORDINÆR GENERALFORSAMLING I FLEMLØSE BOLDKLUB
  • Klubnyt
    HUSK BANKOSPIL i Køng Forsamlingshus hver mandag!
  • Klubnyt
    Træningsstart for Kvinde senior i Flemløse Boldklub !
  • Klubnyt
    NYT TRÆNERTEAM I FB's KVINDE SENIOR AFDELING
  • Klubnyt
    Har du glemt noget ?
Kommende kampe
Februar 2018
23.
fredag
18.30
Marienlyst (2)
Herrer
U16
U16 drenge 11M VinterBOLD • Pulje 1
Marienlystcentret
FEH Fodbold (1)
Marienlystcentret
25.
søndag
13.18
Flemløse BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Højby S & G
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
13.42
Flemløse BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
EGB
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
14.06
Marienlyst
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Flemløse BK
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
14.30
OB (2)
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Flemløse BK
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
14.48
Flemløse BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Fraugde G & IF
Allested-Vejle Fritidscenter
25.
søndag
15.06
Næsby BK
Herrer
U11
Inde - U11 drenge B 2007 - 2. halvdel • Pulje 2
Allested-Vejle Fritidscenter
Flemløse BK
Allested-Vejle Fritidscenter
26.
mandag
17.30
Fraugde G & IF (1)
Herrer
U12
U11/U12 drenge 8M VinterBOLD • Pulje 1
Fraugde Stadion
FEH Fodbold
Fraugde Stadion
Marts 2018
3.
lørdag
10.00
SFF2015
Herrer
U14
Futsal - FM - U14 drenge 2018 • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
FEH Fodbold
Espe Hallen (inde)
3.
lørdag
10.50
FEH Fodbold
Herrer
U14
Futsal - FM - U14 drenge 2018 • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
Hårslev/Særslev
Espe Hallen (inde)
3.
lørdag
11.40
EGB
Herrer
U14
Futsal - FM - U14 drenge 2018 • Pulje 1
Espe Hallen (inde)
FEH Fodbold
Espe Hallen (inde)
3.
lørdag
14.00
FEH Fodbold (1)
Herrer
U16
U16 drenge 11M VinterBOLD • Pulje 1
Hårby Stadion
Ringe BK
Hårby Stadion
4.
søndag
10.00
FEH Fodbold
Herrer
U12
U11/U12 drenge 8M VinterBOLD • Pulje 1
Hårby Stadion
MG & BK (U13 D-hold)
Hårby Stadion
4.
søndag
14.00
FEH Fodbold (2)
Herrer
U16
U16 drenge 11M VinterBOLD • Pulje 1
Hårby Stadion
Marienlyst (2)
Hårby Stadion
18.
søndag
10.00
FEH Fodbold
Herrer
U12
U11/U12 drenge 8M VinterBOLD • Pulje 1
Hårby Stadion
Verninge IF
Hårby Stadion
18.
søndag
10.00
Marienlyst (1)
Herrer
U16
U16 drenge 11M VinterBOLD • Pulje 1
Marienlystcentret
FEH Fodbold (1)
Marienlystcentret
21.
onsdag
18.45
Ringe BK
Herrer
U16
U16 drenge 11M VinterBOLD • Pulje 1
Ringe Stadion
FEH Fodbold (2)
Ringe Stadion
24.
lørdag
14.00
Øernes Fodsports Forening
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Brændeskov Stadion
Flemløse/Hårby
Brændeskov Stadion
24.
lørdag
15.00
Odense Q
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien forår 2018 • Pulje 1
Marienlystcentret
Flemløse BK
Marienlystcentret
25.
søndag
14.00
FEH Fodbold (2)
Herrer
U16
U16 drenge 11M VinterBOLD • Pulje 1
Hårby Stadion
Marienlyst (1)
Hårby Stadion
29.
torsdag
11.00
Nr. Aaby IK
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2017/2018 • Pulje 1
Nr.Aaby Idrætspark
Flemløse/Hårby
Nr.Aaby Idrætspark
29.
torsdag
11.00
Flemløse BK
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien forår 2018 • Pulje 1
Flemløse Stadion
Oure Fodbold Akademi
Flemløse Stadion
30.
fredag
11.00
Højby S & G
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Højby Skole
Flemløse/Hårby
Højby Skole
April 2018
7.
lørdag
13.40
FEH Fodbold
Herrer
U16
U16 drenge A (2002) - Forår 2018 • Pulje 1
Hårby Stadion
B.1909
Hårby Stadion
7.
lørdag
15.00
Flemløse/Hårby
Herrer
Senior
Herre S2, 2017/2018 • Pulje 4
Hårby Stadion
Thurø BK af 1920
Hårby Stadion
7.
lørdag
15.30
FEH Fodbold
Herrer
U16
U16 drenge M (2002) - Forår 2018 • Pulje 1
Hårby Stadion
Årslev BK
Hårby Stadion
8.
søndag
11.00
Flemløse/Hårby
Herrer
Senior
Albaniserien herrer, 2017/2018 • Pulje 1
Flemløse Stadion
OB
Flemløse Stadion
8.
søndag
11.00
Chang (3)
Herrer
Senior
Herre S3 - forår 2018 • HS3-2 pulje 2
Chang Arena
Flemløse/Haarby
Chang Arena
8.
søndag
13.00
Tårup IF
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien forår 2018 • Pulje 1
Frørup Andelskasse Arena
Flemløse BK
Frørup Andelskasse Arena