Menu
Klubnyt 15. august kl. 15:48
Har du vundet på dine lodder ??? Der er udtrukket præmier på nr. på sportsugehæfter og lodder købt sammen med hæfter - se her om du har vundet nogle af alle de fine præmier!

Nyt fra DBU Fyn

  • Klubnyt
    Har du vundet på dine lodder ???
  • Klubnyt
    Træningstider for FB's ungdomshold i efteråret 2016
  • Klubnyt
    TAK TIL ALLE FOR EN FANTASTISK SPORTSUGE!
  • Klubnyt
    SPAR PENGE på fodboldstøvler
Kommende kampe
August 2016
26.
fredag
18.45
Flemløse/Haarby (1)
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 5
Flemløse Stadion
Marienlyst
Flemløse Stadion
26.
fredag
18.45
Ryslinge BK
Herrer
Senior
Herre S4, efterår 2016 • Pulje 6
Ryslinge Stadion
Flemløse/Hårby (2)
Ryslinge Stadion
27.
lørdag
10.00
Flemløse BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Tommerup Stadion
Brenderup IF (1)
Tommerup Stadion
27.
lørdag
10.00
Flemløse BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Ubberud Stadion
Dalum IF
Ubberud Stadion
27.
lørdag
11.00
Haarby/Flemløse/Ebberup
Herrer
U15
U15 drenge A (født 2002) - Efterår 2016 • Pulje 1
Hårby Stadion
Ringe BK
Hårby Stadion
27.
lørdag
11.00
Flemløse BK (1)
Kvinder
U13
U13 pige B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Flemløse Stadion
Marienlyst
Flemløse Stadion
27.
lørdag
11.00
Flemløse BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Tommerup Stadion
Morud IF
Tommerup Stadion
27.
lørdag
11.00
Flemløse BK
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Ubberud Stadion
Ubberud IF
Ubberud Stadion
27.
lørdag
11.30
Tommerup BK
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Tommerup Stadion
Flemløse BK
Tommerup Stadion
27.
lørdag
11.30
Dalby IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Ubberud Stadion
Flemløse BK
Ubberud Stadion
27.
lørdag
12.00
MG & BK
Herrer
U13
U13 drenge B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 2
MG & BK.s anlæg
Haarby/Flemløse/Ebberup
MG & BK.s anlæg
27.
lørdag
12.00
Brenderup IF (2)
Herrer
U10
U10 drenge (2007) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 2
Tommerup Stadion
Flemløse BK
Tommerup Stadion
27.
lørdag
12.00
Tarup/Paarup IF
Herrer
U8
U8 drenge (2009) 5M C (begyndere), efterår 2016 • Pulje 3
Ubberud Stadion
Flemløse BK
Ubberud Stadion
27.
lørdag
15.00
FC Hjallese
Kvinder
Senior
Kvinde Albaniserien efterår 2016 • Pulje 1
Hjalleseskolen
Flemløse BK
Hjalleseskolen
27.
lørdag
15.30
Tved BK
Herrer
Senior
Herre S2, 2016/2017 • Pulje 4
Tved Stadion
Flemløse/Hårby
Tved Stadion
28.
søndag
10.00
Glamsbjerg IF
Herrer
U14
U14 drenge B (født 2003) - Efterår 2016 • Pulje 1
Glamsbjerg Stadion
Haarby/Flemløse/Ebberup
Glamsbjerg Stadion
28.
søndag
11.00
Flemløse/Hårby
Herrer
Senior
Herre S1, 2016/2017 • Pulje 1
Hårby Stadion
FC Broby
Hårby Stadion
29.
mandag
18.30
SFF 2015
Kvinder
U13
U13 pige B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Faaborg Stadion
Flemløse BK (2)
Faaborg Stadion
30.
tirsdag
18.30
Aarup BK
Herrer
U12
U12 drenge C (født 2005) - Efterår 2016 • Pulje 1
Scankab Arena i Aarup
Flemløse/Haarby
Scankab Arena i Aarup
30.
tirsdag
18.45
Flemløse BK
Kvinder
Senior
Kvinde 7M C - efterår 2016 • Pulje 1
Flemløse Stadion
FHIF/BIF
Flemløse Stadion
31.
onsdag
00.00
Assens FC
Kvinder
U13
U13 pige B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Assens Stadion
Flemløse BK (2)
Assens Stadion
31.
onsdag
17.30
Hårby / Flemløse
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2016/17 • Pulje 1
Hårby Stadion
Esbjerg
Hårby Stadion
31.
onsdag
18.45
Vindinge BK
Kvinder
U13
U13 pige B (født 2004) - Efterår 2016 • Pulje 1
Vindinge Sportsplads
Flemløse BK (1)
Vindinge Sportsplads